EP 12: ARTŪRAS TEREŠKINAS

Podkastas gyvas tik klausytojų dėka! Ačiū jiems, kad galime tokiais pokalbiais dalintis su visais. Iki podkastui kurti reikiamos sumos dar šiek tiek trūksta. Prisidėk ir gauk epizodus pirmas --> Patreon

 

„Saviapgaulė yra gana destruktyvus reiškinys, ypač žmogaus asmeniniame gyvenime. Nesąžiningumas savo atžvilgiu ir mėginimas išvengti tiesiai pažiūrėti į tai, kas vyksta tavo gyvenime, yra nusivylimo ir įvairiausių destruktyvių veiklų šaltinis. Net tokie kraštutinumai, kaip savižudybė ar smurtas prieš save ir kitus gali kilti iš saviapgaulės“, – jautrius, bet taiklius taškus žmogaus santykyje su savimi pastebi sociologas Artūras Tereškinas.

Nors atrodytų, kad viskas, kas slepiasi po žodžiu „melas“, automatiškai įgyja neigiamą reikšmę, Artūras šiuo klausimu nėra kategoriškas ir atvirai leidžiasi į diskusijas. Galiausiai – o kas gi yra melas? Pokalbyje narstome melą tarpusavio santykiuose, viešojoje komunikacijoje, identiteto kūrime ir saviapgaulę. Visi esame prie kažkurios melo krypties bent šiek tiek prisilietę, net jei negalime sau to pripažinti. Tiesą mėgti sunku, ypač kai ji nemaloni ar skaudi, bet pripažinti, kad mėgstame melą – lyg ir neišeina. 

 

PASTABOS: plačiau saviapgaulės temą Artūras Tereškinas plėtoja savo romane „Nesibaigianti vasara“. Epizode minėti faktai: Laura Kipnis knyga "Against love", neuromokslininkas/filosofas Sam Harris, sociologė Eva Illouz, poeto Robert Bly knyga „Geležinis Džonas“, Jack/Judith Halberstam, sociologas ir filosofas Pierre Bourdieu.

Interviu, montažo ir vizualų autorė – Urtė Karalaitė

Muzika – Komiku

Prisidėk prie pokalbių svarbiomis temomis kūrimo – tapk podkasto draugu Patreon.

Podkasto klausyk Spotify, iTunes, Stitcher, Google podcasts, 15min Klausyk ir podkastų klausymo programėlėse. Be to gali prenumeruoti podkasto RSS.

Nepraleisk podkasto naujienų:

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 URTĖ KARALAITĖ