GREITO GYVENIMO LĖTI POKALBIAI

Atviruose ir ne visada patogiuose podkasto pokalbiuose Urtė Karalaitė su įvairiais pašnekovais tyrinėja vidinį žmogų, kad geriau jį pažinę, galėtume sklandžiau naviguoti save. Podkastas yra nepriklausomas ir gyvuoja tik klausytojų ir rėmėjų dėka. Ačiū jiems, kad galime tokiais pokalbiais nemokamai dalintis su visais! Prisidėk ir tu.

„Mes dabar bandom apmąstyti ir artikuliuoti, ką jaučiu, kaip jaučiuosi, kokia dabar mano būsena, o senovėj buvo daugiau pajautimo, kad va, dabar man reikia, pavyzdžiui, dainuoti arba išeiti į mišką rėkti“, – apie tautosakoje aptinkamus senovės lietuvių būdus išgyventi emociškai sunkias būsenas naujame epizode pasakoja humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Asta Skujytė-Razmienė.

Kol nespėjot 'nurašyti' pokalbio dėl įprastai su tautosaka siejamų stereotipų, paminėsiu, kad su pašnekove daugumą jų pokalbyje ir sulaužome. Epizode pažiūrime į platesnius ir mums retai pažįstamus tautosakos kontekstus, kur šmėžuoja užkrečiamos ligos, smurtas, emocinis žmonių pasaulis, lyčių vaidmenys, etninių grupių santykiai. Įdomu pažinti to meto žmogų ir rasti aktualių taškų šių dienų moderniajam „aš“.

Interviu ir montažo autorė – Urtė Karalaitė

Montažo redaktorė – Kata Bitowt

Muzika – Filipe Raposo

Vizualinis identitetas – Regina Stonytė

Podkasto kūrimą dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Pokalbis įrašytas VU radijo stoties „Start FM“ studijoje. Podkasto draugai – portalas 15min.

Prisidėk prie podkasto gyvavimo kasmėnesine suma Patreon platformoje ir gauk epizodus anksčiau nei kiti!

Podkasto taip pat klausyk Spotify, iTunes, 15min Klausyk ir podkastų klausymo programėlėse. Be to gali prenumeruoti podkasto RSS.

Nepraleisk podkasto naujienų:

spotify-podcast-badge-blk-wht-660x160.pn
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 URTĖ KARALAITĖ