GREITO GYVENIMO LĖTI POKALBIAI – podkastas apie vidinį žmogų

EP 23: KRISTUPAS SABOLIUS

Podkastas gyvas tik klausytojų dėka! Ačiū jiems, kad galime tokiais pokalbiais dalintis su visais. Iki podkastui kurti reikiamos sumos dar šiek tiek trūksta. Prisidėk ir gauk epizodus pirmas --> Patreon

 

„Algoritmo idėja galutinai pašalina laisvės idėją, bet ar mes neteksim laisvės ir deleguosim ją algoritmams? Algoritmams nereikia laisvės, jie puikiausiai jaučiasi be jos. Mums reikia laisvės. Tokiu mąstu, kokiu norim būti laisvi, mes ir būsim kritiški, analizuojantys, aktyvūs ir kūrybingi“, – pokalbyje sako filosofas Kristupas Sabolius.

 

Nors žmogus ir linkęs griebtis sau įprastų sprendimų ar tapti pasyviu, jo fundamentalus poreikis yra būti laisvu. Pokalbyje Kristupas tęsia mintį, kad laisvė susijusi su žmogaus sugebėjimu pasipriešinti, o tai žmonės daro ir darė visais laikais. Filosofo manymu, tai nėra iki galo nugalima.

 

Pokalbyje dažniau žiūrim į priekį nei atgal – kaip mokytis to, kas dar tik bus? Kaip atrodys mūsų laisvė algoritmų valdomoje epochoje? Kokį vaidmenį gaus mūsų vaizduotė galinguose kapitalizmo ir politinės propagandos mechanizmuose?

Interviu, montažo ir vizualų autorė – Urtė Karalaitė

Muzika – Komiku

Podkasto garso kokybe rūpinasi garso reklamos kūrėjai „Dropaudio

Pokalbis įrašytas Vilniaus universiteto radijo stotyje „Start FM

Prisidėk prie podkasto gyvavimo Patreon platformoje ir gauk epizodus pirmas!

Podkasto klausyk Spotify, iTunes, 15min Klausyk ir podkastų klausymo programėlėse. Be to gali prenumeruoti podkasto RSS.

Nepraleisk podkasto naujienų:

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 URTĖ KARALAITĖ