GREITO GYVENIMO LĖTI POKALBIAI

Atviruose ir ne visada patogiuose podkasto pokalbiuose Urtė Karalaitė su įvairiais pašnekovais tyrinėja vidinį žmogų, kad geriau jį pažinę, galėtume sklandžiau naviguoti save. Podkastas yra nepriklausomas ir gyvuoja tik klausytojų ir rėmėjų dėka. Ačiū jiems, kad galime tokiais pokalbiais nemokamai dalintis su visais!

EP 36: MILDA ALIŠAUSKIENĖ

„Žmonėms reikėjo autoriteto, bet sociologai pastebi, kad šiuolaikinėse visuomenėse santykis su juo yra pakitęs – dažniausiai autoritetas žmogui yra jis pats“, – naujame epizode pastebi religijos sociologė, VDU profesorė Milda Ališauskienė.

 

Galvojant apie religijas, man kyla keisčiausių klausimų – o kas nutiktų, jei religijų visai nebūtų? Sociologės manymu, tokiu atveju jų vietoje atsirastų kažkas kita. Egistenciniai klausimai ir prasmės paieškos žmogų neramino visais laikais. Šiandien žmogus plačiai renkasi, kuo tikėti – vienu ar kitu Dievu, savimi, Valstybe, sudievintu charizmatišku kaimynu ar viešu asmeniu. Jei atsakymų ir autoriteto ieškojime už savo paties ribų – ar tai lengvesnis pasirinkimas?

 

Pokalbyje taip pat paklibiname keletą prieštaringų ir nepatogių su religijomis persipynusių temų – ideologijų ir politikos įtaka religijai, moters vaidmuo katalikybėje, seksualumo ir kūniškumo paieškos įvairiose religijose... Klausti, dvejoti ir mėginti suprasti svarbu – tik taip galime neapsiriboti stereotipiniais mums paduotais atsakymais.

Interviu ir vizualų autorė – Urtė Karalaitė

Muzika – Filipe Raposo

Podkasto garso kokybe rūpinasi garso reklamos kūrėjai „Dropaudio

Pokalbis įrašytas Vilniaus universiteto radijo stotyje „Start FM

Podkasto kūrimą dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas bei Benedikto Gylio fondas.

Prisidėk prie podkasto gyvavimo Patreon platformoje ir gauk epizodus anksčiau nei kiti!

Podkasto klausyk Spotify, iTunes, 15min Klausyk, Start FM eteryje ir podkastų klausymo programėlėse. Be to gali prenumeruoti podkasto RSS.

Nepraleisk podkasto naujienų:

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 URTĖ KARALAITĖ