GREITO GYVENIMO LĖTI POKALBIAI – podkastas apie vidinį žmogų

EP 26: NERIJUS MILERIUS

Podkastas gyvas tik klausytojų dėka! Ačiū jiems, kad galime tokiais pokalbiais dalintis su visais. Iki podkastui kurti reikiamos sumos dar šiek tiek trūksta. Prisidėk ir gauk epizodus pirmas --> Patreon

 

„Jei atsilieki vartojimo sistemoje, pradedi jausti diskomforto jausmą, iš kurio neva gali tik išsipirkti“, – apie įsisukimą į kapitalizmo sukurtus vartojimo mechanizmus sako filosofas Nerijus Milerius.

 

Nors kasdienybės, nuobodulio, rutinos temos kadaise matytos kaip menkavertės, XX a. tapo kone revoliucinėmis ir drąsiai įsiveržė į meno, literatūros ir kitas sferas. Filosofą Nerijų Milerių traukia būtent tai, ką patiriame ir kame gyvename kasdien. 

 

Atsispyrę nuo šios temos, neišvengiamai priartėjame prie kapitalizmo santykio su kasdienybe. Kapitalizmas siūlydamas įsigyti įvairiausių iš kasdienybės išlaisvinančių patirčių, mus vis skatina nuo jos bėgti, tik ar tos ribos, atskiriančios pilką kasdienybę nuo turiningo laisvalaikio, nėra sukurtos tos pačios vartojimo sistemos? O jei taip, ar galima jai pasipriešinti?

Interviu, montažo ir vizualų autorė – Urtė Karalaitė

Muzika – Komiku

Podkasto garso kokybe rūpinasi garso reklamos kūrėjai „Dropaudio

Pokalbis įrašytas Vilniaus universiteto radijo stotyje „Start FM

Prisidėk prie podkasto gyvavimo Patreon platformoje ir gauk epizodus pirmas!

Podkasto klausyk Spotify, iTunes, 15min Klausyk ir podkastų klausymo programėlėse. Be to gali prenumeruoti podkasto RSS.

Nepraleisk podkasto naujienų:

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 URTĖ KARALAITĖ