GREITO GYVENIMO LĖTI POKALBIAI – podkastas apie vidinį žmogų

EP 33: OSVALDAS RUKŠĖNAS

„Bandydamas apdoroti ir priimti nuolatinį informacijos srautą, žmogus gali patirti chronišką stresą, kuris turi pasekmių visam organizmui. Pagreitintu režimu visą laiką dirba dauguma mūsų sistemų, išeiname iš fiziologinio komforto ribų. Tokiu būdu, kalbant buitiškai, vyksta elementarus susidėvėjimas”, – naujame epizode sako neurobiologas, Vilniaus universiteto profesorius Osvaldas Rukšėnas.

 

Aiškindamas mūsų smegenų, sudėtingiausios pasaulyje sistemos, veikimo principus, profesorius juos iliustruoja palyginimais su automobilio mechanika. Tačiau esminis skirtumas tikriausia čia toks, kad žmogaus organizme, skirtingai nei automobilyje, veikia daugybė plastiškų, nenuspėjamų ir individualių detalių, kurios konkrečių atsakymų nebūtinai mums nori ar gali pateikti. 

 

Neurobiologas sako, kad vienintelis būdas susitaikyti su atsakymų aptakumu ar nuolatiniu kismu yra reliatyvumo priėmimas. Šiandien žaidžiame su tuo, ką turime ir suprantame. Ryt galbūt iš viso to juoksimės, bet vakar dieną prisiminsim kaip be galo įdomų potyrį. 

Interviu ir vizualų autorė – Urtė Karalaitė

Muzika – Filipe Raposo

Podkasto garso kokybe rūpinasi garso reklamos kūrėjai „Dropaudio

Pokalbis įrašytas Vilniaus universiteto radijo stotyje „Start FM

Podkasto kūrimą dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas bei Benedikto Gylio fondas.

Prisidėk prie podkasto gyvavimo Patreon platformoje ir gauk epizodus anksčiau nei kiti!

Podkasto klausyk Spotify, iTunes, 15min Klausyk, Start FM eteryje ir podkastų klausymo programėlėse. Be to gali prenumeruoti podkasto RSS.

Nepraleisk podkasto naujienų:

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 URTĖ KARALAITĖ