GREITO GYVENIMO LĖTI POKALBIAI

Šis epizodas yra pokalbių ciklo su užsienio pašnekovais dalis, kurį pristato advokatų kontora GLIMSTEDT Lithuania.

EP 42 REIN RAUD

„Kai kas sako, kad autentiškumo nebeliko ir viskas yra kažkokia prasme simuliacija. Vis tik galbūt pagrindinė priešprieša čia yra pasitikėjimas – jei viską galima suklastoti, niekuo nebepasitikime. Kadangi informacijos labai daug ir nebežinome, kuo pasitikėti, intuityviai pradedame pasitikėt tuo, kas sako tai, ką norime girdėt,“ – kalbėdamas apie tikrumo pasimetimą „deep fake“ ir kitų simuliacijų amžiuje, svarsto estų kultūrologas ir rašytojas Rein Raud.

Pokalbis nepadeda rasti teisingų atsakymų, priešingai – primena, kad laisvas žmogus neturėtų tikėtis lengvų pasirinkimų ar sprendimų. O net ir padarius tuos sudėtingus ėjimus, gali tekti prisiimti atsakomybę už savo pačių klaidas ar kilusius iššūkius. Čia R. Raud taikliai primena žymaus 20 a. prancūzų filosofo Jean-François Lyotard‘o mintį: „Nenorėkite, kad būtų paprasta. Paprasta jau buvo”. Panašu, kad ji labai tinka mūsų laikams.

Interviu ir vizualų autorė – Urtė Karalaitė

Montažo redaktorė – Kata Bitowt

Muzika – Filipe Raposo

Epizodą pristato advokatų kontora GLIMSTEDT Lithuania

Podkasto garso kokybe rūpinasi garso reklamos kūrėjai „Dropaudio“. Pokalbis įrašytas Vilniaus universiteto radijo stotyje „Start FM“. Podkasto draugai – portalas 15min.

Prisidėk prie podkasto gyvavimo Patreon platformoje ir gauk epizodus anksčiau nei kiti!

Podkasto klausyk Spotify, iTunes, 15min Klausyk, Start FM eteryje ir podkastų klausymo programėlėse. Be to gali prenumeruoti podkasto RSS.

Nepraleisk podkasto naujienų:

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
spotify-podcast-badge-blk-wht-660x160.pn

© 2019 URTĖ KARALAITĖ