GREITO GYVENIMO LĖTI POKALBIAI

Atviruose ir ne visada patogiuose podkasto pokalbiuose Urtė Karalaitė su įvairiais pašnekovais tyrinėja vidinį žmogų, kad geriau jį pažinę, galėtume sklandžiau naviguoti save. Podkastas yra nepriklausomas ir gyvuoja tik klausytojų ir rėmėjų dėka. Ačiū jiems, kad galime tokiais pokalbiais nemokamai dalintis su visais!

EP 35: TOMAS VAISETA

„Laisvė, kurioje viskas leidžiama, nėra geriausia laisvė. Geriausia laisvė ta, kuri eina kartu su atsakomybe“, – naujame epizode sako istorikas, VU docentas Tomas Vaiseta.

 

Pokalbyje su istorijos tyrinėtoju svarstome, ar šių dienų žmogus, įpainiotas į vartotojišką kapitalizmo mechanizmą, individualizmo ir konkurencijos kultą, apsuptas pagundų ir priklausomybių grėsmių, moka gyventi laisvėje? Dvejojantiems politikai laiks nuo laiko pasiūlo problemas spręsti draudimais ir apribojimais. Tuo tarpu Tomas Vaiseta pokalbyje sako, kad tik laisvėje išvis galime diskutuoti, ką reikėtų daryti vienoje ar kitoje situacijoje, ir tik laisvėje žmogus gali ugdyti savo gebėjimą, atsakomybę kontroliuot pats save.

 

Prabėgus 30–čiai metų po mūsų šalies nepriklausomybės atgavimo, smalsu retrospektyviai peržiūrėti tą laisvėjimo procesą ir jame veikiantį žmogų. Kokią laisvės tradiciją kuriame? Kaip laisvose diskusijose ir dvejonėse lipdome savo atsakomybes ir vaidmenį visuomenėje? Kokią vietą nepriklausomoje valstybėje užima kiekvieno mūsų intymumo, tapatybės, žodžio laisvė? 

Interviu ir vizualų autorė – Urtė Karalaitė

Muzika – Filipe Raposo

Podkasto garso kokybe rūpinasi garso reklamos kūrėjai „Dropaudio

Pokalbis įrašytas Vilniaus universiteto radijo stotyje „Start FM

Podkasto kūrimą dalinai finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas bei Benedikto Gylio fondas.

Prisidėk prie podkasto gyvavimo Patreon platformoje ir gauk epizodus anksčiau nei kiti!

Podkasto klausyk Spotify, iTunes, 15min Klausyk, Start FM eteryje ir podkastų klausymo programėlėse. Be to gali prenumeruoti podkasto RSS.

Nepraleisk podkasto naujienų:

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 URTĖ KARALAITĖ