EP 16: VIKTORAS BACHMETJEVAS

Podkastas gyvas tik klausytojų dėka! Ačiū jiems, kad galime tokiais pokalbiais dalintis su visais. Iki podkastui kurti reikiamos sumos dar šiek tiek trūksta. Prisidėk ir gauk epizodus pirmas --> Patreon

 

„Vienintelis dalykas, išmušantis iš egocentriškumo, yra tai, kad aš sutinku kitą žmogų“, – sako filosofas Viktoras Bachmetjevas, remdamasis litvakų mąstytojo E. Levino mintimis.

 

Kad kalbėsimės apie žmogų, buvo aišku dar prieš pokalbį, bet ko nesitikėjau, tai – dialogo apie dialogą. Žmogaus santykis su kitu žmogumi tapo kertiniu pokalbio akmeniu, o tada jau skrodėm jį įvairiais pjūviais ir lupom nuo jo sluoksnius. Kodėl žmogus yra egocentriškas? Ką jam duoda dialogas su kitu žmogumi? Kaip nereikalingumo jausmas veikia bendruomenę? 

 

Kitas netikėtumas, kad pokalbyje dalyvavo ne tik Viktoras ir aš, mūsų buvo ir daugiau – dažniausiai į pokalbį įsikišdavo pašnekovo mėgiamas filosofas E. Levinas, o kartais padiskutuoti užsukdavo M. Buberis, M. Heidegeris ir kiti. 

 

Pasakodamas kaip moko studentus iki pat gelmių įsigilinti į mąstytojų mintis, o po to imti su jomis „boksuotis“, Viktoras nejučia ir į mūsų pokalbį įpynė prieštaros, skirtingų tiesų, negalutinių atsakymų ir dar daugiau klausimų. Tačiau viena aiški ir nenuneigiama linija vyniojosi per visą pokalbį – žmogus be kito žmogaus negali. Tik koks bus jų dialogas ir ką jis duos ar atims?

 

PASTABOS: Viktorui įdomiausi mąstytojai, filosofai – Sorenas Kierkegardas ir Emanuelis Levinas; kiti minėti autoriai ir kūriniai: Danielis Defo „Robinzonas Kruzas“, Ernestas Hemingvėjus „Turėti ir neturėti“, Platonas „Puota arba apie meilę“, Fiodoras Dostojevskis, mokslininkas Gustavas Lebonas; filosofai: Tomas Sodeika, Renė Dekartas, Frydrichas Nyčė, Seneka, Ž.Ž. Ruso, Imanuelis Kantas, Martinas Heidegeris, Edmundas Huserlis, Martinas Buberis, Džordžas Hėgelis.

Interviu, montažo ir vizualų autorė – Urtė Karalaitė

Muzika – Komiku

Pokalbio garso kokybe rūpinasi garso reklamos kūrėjai „Dropaudio“.

Pratęsk pokalbius prisidėdamas prie podkasto gyvavimo Patreon platformoje.

Podkasto klausyk Spotify, iTunes, 15min Klausyk ir podkastų klausymo programėlėse. Be to gali prenumeruoti podkasto RSS.

Nepraleisk podkasto naujienų:

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© 2019 URTĖ KARALAITĖ